Pazartesi, Ocak 31

Facebook statusunu ciddeye alıp çıldıran akrabalar!!!

Üniversite son sınıftayken karşılaşacağınız en sık sorulan soru şudur : " ee napacan okulun bitince " bu soruyu master yapacaam diyerek çok güzel geçiştiriyordum şimdi ise daha fenasına mazur kalıyorum "master bitince napacaaan" bu suraya cevabım elbette ki işe girecem artık daha ne yapacam ? benim master ım profesyonel master diye geçiyor. Kendisi 1 yıllık ve ilerisinde doktora yapmak gibi bir durum yok. Artık okul hayatından da fena sıkılmış bir insan olarak artık bir işe girip para kazanıp dünyayı gezmek istiyorum. Bir diğer soru da " İspanya da mı kalıcaksın ? " Seçeneklerimden biri bu evet ama ispanyanın ekonomik durumu ve bir gıdım verdikleri maaşla bu konuya pek sıcak bakamıyorum ayrıca ispanyolcamın orta halli olması da önüme fırsatlar kapısı falan açmıyor. Öteki seçenek ise ülkeme yuvama dönmek. Bir başka düşüncem daha var tabi bu biraz hayalperestçe ama Amerika'da çalışmak istiyrem. Ailem bu duruma son derece karşı hayır sanki elime green card tutuşturup al işin de hazır haydi çalış dediler sanki yarın gidiceğim.. Neyse burada bir kaç amerikalı arkadaşım var bu muhabbeti yapıyordum onlara bir arkadaşım tamam sen gel biz evleniriz direk vatandaş olursun dedi bunun üzerine baya geyik döndü gelinkler seçildi nedimelere karar verildi :) ışıklı yanar dönerli plastik bir yüzük bile taktık gaza gelip. Tüm bunlar ben burda noel tatilindeyken ceyran etti. O sırada ülkesine dönen bir arkadaşım da facebook da nişanlandığını deklare etmiş benim bundan haberim yok. O esnada Portekiz deydim ve düğün hazırlıklarıyla uğraşıyordum hahaha :) Neyse ordan dönünce kendimizi kaptırdığımız bu akıl almaz saçmalıktaki geyiği facebook a taşıdım. Bildiğin status u married yaptık zıban diye..Bu saçmalığın cast ında bizimle beraber yer alan sınıf arkadaşım da çok güzel bir düğündü yazınca olaydan habersiz sınıf arkadaşlarım da gaza gelip tebrik yorumları döşemişler altına benim de diğer kız gibi ciddi ciddi dünya evine girdiğimi sanmışlar. Olaylar bundan sonra kopuyor.

Facebook da çok fazla resim koyan her yaptığı şeyi iletisine yazan bir insan değilim o yüzden ekleme talebi gönderen her türlü akrabayı buyur ettim. Babamın ve annemin de birer facebook hesabı olduğunu da utanarak belirtiyorum. Hiç bir sorun çıkmadı bugüne kadar da.. çünkü hiç bir yaptığım facebook da yazmıyordum hani şöyle iletiler yazabilirdim " way argadaş ne eğlendik dün gece lan " ya da " ay ders çalışmam gerekirken facebook da zaman öldürüyorum" .. ama yazmadım o yüzden her şey yolundaydı..ta ki "married" statusume kadar. He bir de profil resmimi de sözü geçen damatla benim bir resmimi koymuştum. Evet kaşındım resmen..Belayı buyur ettim sanal ortamda..

Bir anda varlığını bile unuttuğum akrabalardan şu tarz mesajlar aldım " ay irem ne diyorsun nasıl evlenirsin oralarda?" , "ailenin bundan haberi var mı? " ben bunları görmedim çünkü o esnada annem beni ziyarete geldi ve kendi iletisine " madrid deyim kızımlayım çok mutluyuz" yazıyor. Facebook profilimi aşındıran akrabalar iyice paniğe kapılıyor ve babamı arıyorlar " ya irem ne zaman evlendi annesi de gitmiş yanına neden kimseye haber verilmedi ? " babam noluyor be neler dönüyor lan diye iyice panik yapıyor.. panik değil hatta ufaktan kalp krizi geçirme evresine geçiş yapıyor.. Bu sırada olaylardan bir haber anamla ben madrid de fink atıyoruz. Sonra olup bitenleri okuyunca herkese tek tek bunun bir şaka olduğunun açıklamasını yapıyorum. Tamam lan dünyanın en komik şakası değil belki de ama biz eğlendiydik... Neyse babamdan ciddi bir facebook mesajı alıyorum. Hayatıma gel allahım.. Mesajda babam " kızım ben senin şakanı anlarım arkadaşların anlar ama keriman yengenle kuzenin meliha anlamaz herkes ciddiye almış.. herkes çok üzgün bu şakaya dair ne varsa sil lütfen" bunun üzerine siliyorum tabi sırf babam istedi diye millet götünden anlayıp yaygara çıkardı diye değil tabi.. sonra bir güzel akrabaları da siliyorum ve facebook de gizli yapılabilcek ne varsa herseyi tüm herkese kapıyorum. kafam başım rahat artık.. geçen gün babamdan gene bir mesaj aldım
" kızım artık wall unu aç senin için endişeleniyorum"
yahu her gün zaten telefonda konuşuyoruz..

2 yorum:

  1. Ay canım ya kıyamam :D


    ben facebookumu kapadım çok rahatım. :D

    YanıtlaSil
  2. Ah ben de çok istiyorum da burda telefon olayı çok pahalı olduğu için Facebook u telefon niyetine kullanıyoz :)

    YanıtlaSil